Meme Kanserinde Farkındalık Günleri

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz tarafından “ Meme Kanseri Farkındalık Günleri” konulu panel düzenlendi.

Panelde, Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Arş. Gör. Cemile AKTUĞ “Meme Kanseri Epidemiyolojisi- Meme Kanserinde Risk Faktörleri ve Korunma”,  KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Öğr. Gör. Havva KARADENİZ MUMCU “Meme Kanserinde Erken Tanı Yöntemleri ve Meme Kanserinde Belirti- Bulgular”, KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ayla GÜRSOY “Meme Kanserinde Cerrahi Tedavi Öncesi ve Sonrası Bakım”, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Sema KOÇAN “Mastektomi Sonrası Beden İmajı” konularında sunum yaptılar.

Katılımcılardan yöneltilen soruların yanıtlanması ile sona eren programda panelistlere katkıları dolayısıyla Meslek Yüksekokuluz Müdürü Yrd. Doç. Dr. Levent TÜMKAYA tarafından şilt ve hediyeler takdim edildi.

1-31 Ekim 2014 tarihleri arasını kapsayan “Meme Kanseri Farkındalık Günleri” çerçevesinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz akademisyenleri ve öğrencileri konuya dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Rize Sahil Parkı’nda dilek feneri uçurdular.