Mezuniyet Tek Ders Sınavı

01 Şubat 2018 Perşembe

TEK DERS SINAVI 
2017 - 2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi “Mezuniyet Tek Ders Sınavı”  02 Şubat 2018 Cuma günü 15.00'da Meslek Yüksekokulumuzda yapılacaktır. (Atatürk İlkeleri ve İnkılapl Tarihi-I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-II ile Türk Dili-II dersi sınavları saat 13.00'da Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (UZEM)  yapılacaktır. Türk Dili-I dersinin sınavı daha sonra ilan edilecek ileri bir tarihte yapılacaktır.) Mezuniyetine tek dersi kalan ve  tek ders sınavına girebilme koşulunu taşıyan  öğrenciler, dersin hangi yarıyılda olduğuna bakılmaksızın tek ders sınavına girerler. 
- Tek ders sınavına girebilmek için ilgili dersin yarıyıl sonu / bütünleme sınavına girme şartını yerine getirmiş olmak gerekmektedir. 
- Öğrenciler hangi dersten tek ders sınavına gireceklerini transkriptlerden kontrol ederek öğrenci işlerine ”Tek Ders Sınav Dilekçesi”  ile sınav tarihinden/saatinden  önce başvuru yapılarak, sonradan mağduriyet yaşanmaması açısından tek ders sınavına girecekleri dersi belirlemelidirler. (Dilekçe sınava girmek için gerekli değildir ancak dersin tespiti açısından önemlidir.) 
- Öğrencilerin tek ders sınavından 100 üzerinden en az 50 puan almaları gerekmektedir. Sınavda alınan not, o dersin harfli başarı notu yerine geçer.

Hızlı Erişim